Roger Federer nyerte az Australian Opent, az év első Grand Slam tornáját. A svájci teniszező a döntőben Rafael Nadalt győzte le, megszerezve karrierje 18. Grand Slam trófeáját.
Vasárnap délelőtt rendezték meg az Australian Open férfi egyesének döntőjét. Az álomfináléban két ősi rivális nézett farkasszemet egymással, Roger Federer és Rafael Nadal mérték össze a tudásukat. Meglepetés volt, hogy ez az összecsapás létrejöhetett, hiszen mind a svájci és mind a spanyol teniszező sérülésektől sújtott időszakon van túl. Federer féléves kihagyás után tért vissza, míg Nadal sorozatos csuklóproblémái miatt hagyott ki hosszú időt. Így váratlanul érte a teniszrajongókat, hogy ismét kedvenceiknek szurkolhattak egy GS-döntőben. Ebben a tudatban ülhettünk a képernyők elé vasárnap délelőtt.
A mérkőzés hozta az elvárt csúcsteniszt. Az első szettben Nadal bréklabdáig sem jutott el, míg Federer 3:3-nál elvette a spanyol adogatását, ezzel megnyerve a szettet. A másodikban a spanyol bajnok rákapcsolt, és simán behúzta a szettet. A harmadikban újra Federer kerekedett felül, 6:1-re nyert. A negyedik játszmában Nadal visszavágott, 6:3-mal egyenlített. Jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett. A Nadal drukkerek már-már zsebben érezhették a trófeát, mert a spanyol brékelt, de a svájcinak ez nem szegte kedvét, visszavette az adogatását, 4:3-nál már ő vezetett. Ezek után már nem volt megállás, Federer újra brékelt, és szerválhatott a győzelemért. A mérkőzést egy gyönyörű tenyeressel zárta le, ezzel ötödször nyerte meg az Australian Opent, és bezsebelte karrierje 18. Grand Slam trófeáját.
“Roger egy picit még nálam is jobban megérdemelte, hogy nyerjen.” – mondta Rafa Nadal az elvesztett döntőt követően. Ez a mondat és a mérkőzés mindent elmond a két teniszező sportemberi nagyságáról. Azt gondolom,óriási szerencsénk van, hogy láthattuk ezt a nem mindennapi döntőt, és ezt a két fantasztikus sportembert.
Roger Federer – Rafael Nadal: 6-4, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3.
Az Australian Open magyar szempontból is csodát hozott, hiszen a juniorok versenyében Piros Zsombor diadalmaskodott. A junior döntőt szombaton játszották, ahol Zsombor három szettben, 4-6, 6-4, 6-3 arányban győzte le izraeli riválisát. A 17 éves Piros 2010 óta az első magyar férfi teniszező, aki a juniorok között döntőbe jutott egy Grand Slam-tornán. Gratulálunk neki, és további sok sikert kívánunk!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















