A mátraszentistváni Sípark hatodik alkalommal rendezte meg az ország legnagyobb, sípályán lévő havas fesztiválját, ahol többek között Vajna Timi, Radics Gigi és Vidróczki betyár is felbukkant.
Csütörtöktől szombatig a hóimádóké volt a főszerep a mátraszentistváni Síparkban, ahol hatodik alkalommal szervezték meg a Hófesztivált. A háromnapos eseményen színes programok, élő koncertek és fesztivál hangulat várta az odalátogatókat.
Csütörtökön ingyenes sí- és snowboard oktatással csábították a sportolni vágyókat. Pénteken és szombaton a síelést tarka programkínálattal dobták fel a szervezők. A két napon a műsorvezető Rákóczi Ferenc volt. Pénteken A Lóci játszik zenekar unplugged koncertet adott, majd sídiszkó zárta a napot.

Vidróczki Márton , egykori híres mátrai betyárt alakító síelõ a mátraszentistváni síparkban megrendezett Hófesztiválon
MTI Fotó: Komka Péter
Szombaton Mogács Dániel humorizált egy kicsit, majd Radics Gigi kápráztatta el hangjával a közönséget. A napot a Betyárok Tüze Show zárta, ahol az egykori híres mátrai betyár, Vidróczki szellemét idézték meg. Ahogy a sípark sajtószóvivője, Erbeszkorn Tamás elmondta, telt házas volt a Hófesztivál, mintegy 4000 ember fordult meg a három nap alatt a Síparkban. – Mindig a szombat esti program a legjobb, ez a leglátogatottabb, ami a leginkább vonzza az embereket. Ez egy havas-tüzes showműsor, aminek az a lényege, hogy Vidróczki Márton legendájára építve egy meseszerű előadást adunk elő a sípályán. A síoktatóink, a síiskolás diákjaink különböző formációban lesiklanak egy sztorit előadva, természetesen pirotechnikával, tűzijátékokkal megspékelve csinálják – mesélte. Jövőre ugyanitt várják a hó őrülteket, ünnepeljétek a telet a következő évben is Mátraszentimrén!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















