Ma éppen tíz éve annak, hogy az akkor ellenzékben lévő Fidesz parlamenti frakciója elbontotta az akkori szocialista kormány által emelt kordont a parlament elől. Nyitrai Zsolt Kubatov Gáborral szerelt.
A tíz évvel ezelőtti frakcióülést negyed tizenegykor megszakítva az összes fideszes képviselő levonult a parlament előtti Kossuth térre, hogy a szerintük a gyülekezési szabadságot korlátozó kordonokat lebontsák. Az akkori „kormánypárti” rendőrök megpróbálták megakadályozni az akciót, ám egyikük erőtlen felszólítására, miszerint nem nyúlhatnak a kordonhoz, nem reagált senki. Ezután Orbán Viktor vezetésével az akkor ellenzéki fideszes képviselők szétcsavarozták és elhordták a kordont a Kossuth térről.
A bontás után Orbán azt mondta, hogy konspiráltak az akció kitervelésénél, csak néhány ember tudott az ötletről. Ha bármi jogi problémával kell számolniuk a bontás miatt, lemondanak mentelmi jogukról.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















