Lépjen kapcsolatba velünk

Vlagyimir Putyin cseppet sem népszerű Egerben – már Budapesten az orosz elnök

PUTYIN, Vlagyimir

Vlagyimir Putyin cseppet sem népszerű Egerben – már Budapesten az orosz elnök

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az egri fiatalokat nem érdekli, az idősebb generációt viszont elgondolkodtatja Putyin Magyarországra érkezése. De van ami közös bennük, az államfő fizimiskája nem nyerte el a szimpátiájukat.

A csütörtöki nap egyik legfontosabb eseménye hazánkban, hogy az orosz elnök, Vlagyimir Putyin Magyarországra látogat. Mivel nagy hatalmú politikusról van szó, így nem voltunk restek, megkérdeztük az egrieket, mit gondolnak a találkozóról és Putyinról.

 

16442948_1418493488180946_447237875_o

Sándor naprakész az aktuálpolitikában. Fotó: Molnár Helga

Sándort kíváncsivá tette Putyin érkezése. – Érdeklődve figyelem majd a híreket, hogy miben egyeznek meg a miniszterelnökkel. – mondta. Sándornak az orosz elnökről is megvan a markáns véleménye. – Nem hiszem, hogy Európa-barát lenne, azt gondolom, hogy kihasználja azokat a lehetőséget, amit Kelet-Európában, a volt szocialista országokban talál,és ahol lehet, olyan gazdasági kapcsolatokat próbál kialakítani, ami nekik, az oroszoknak jó. Más kérdés persze, hogy ez nekünk, magyaroknak mennyire megfelelő. Gondolok itt a Pakson épülő atomreaktorra, ami meglehetősen drága, és orosz pénzből épül – részletezte Sándor.

16492338_1418493428180952_1928552209_o

Magdika már a jelenlétével is nyugalmat sugároz. Fotó: Molnár Helga

Magdika viszont békepárti, hiszen mélyen vallásos ember. – Az a véleményem, hogy szeretnünk kellene egymást. Azt vallom, hogyha nekem nem árt senki, akkor én sem kívánok neki rosszat. Én örülök, hogy tarjuk a kapcsolatot az oroszokkal. Nem értem, hogy miért kell diszkriminálni különböző országokat és embereket, békésen kellene egymás mellett élnünk – mondta Magdika.

16465989_1418493561514272_833809543_o

Mária szerint nyomós oka lehet Putyin érkezésének Fotó: Molnár Helga

Máriának soha nem volt szimpatikus az orosz elnök. – Nem tűnik egy kedves embernek, bár nem követem nyomon a munkásságát, sem nemzetközi szinten, sem a saját országában. Azt gondolom, hogy komoly érdekek állhatnak a háttérben, amiért ő most hazánkba érkezik – fűzte hozzá Mária.

A fiatalabb generációt nem hozza lázba az aktuálpolitika és Putyin érkezése sem. Ennek ellenére megkérdeztük őket, hátha elmondják a véleményüket az orosz elnökről.

16492319_1418493604847601_957535543_o

Krisztián világát nem dúlják föl az efféle politikai események Fotó: Molnár Helga

Krisztián igazából semmit nem tud Putyinról,mert nem nagyon néz híreket. – Az első benyomásomat tudom elmondani róla, az pedig az, hogy nem túl szimpatikus figura. De őszintén szólva, nem érdekel a politika – mesélte Krisztián.

16409207_1418493571514271_1391991084_o

Zsombor figyelmét mindössze a közlekedési káosz keltette fel Putyin érkezése kapcsán Fotó: Molnár Helga

Zsombort teljesen hidegen hagyja a politika. – Tudom, hogy ő ki, de nem érdekel sem, ő sem Orbán Viktor, egyik politikus sem szimpatikus. Annyit tudok róla, hogy nem először érkezik Magyarországra, és emiatt nagy közlekedési dugó alakulhat ki Pesten a lezárások miatt – mondta Zsombor.

címlapfotó: MTI Kovács Tamás

 

 

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL