Az egri fiatalokat nem érdekli, az idősebb generációt viszont elgondolkodtatja Putyin Magyarországra érkezése. De van ami közös bennük, az államfő fizimiskája nem nyerte el a szimpátiájukat.
A csütörtöki nap egyik legfontosabb eseménye hazánkban, hogy az orosz elnök, Vlagyimir Putyin Magyarországra látogat. Mivel nagy hatalmú politikusról van szó, így nem voltunk restek, megkérdeztük az egrieket, mit gondolnak a találkozóról és Putyinról.
Sándort kíváncsivá tette Putyin érkezése. – Érdeklődve figyelem majd a híreket, hogy miben egyeznek meg a miniszterelnökkel. – mondta. Sándornak az orosz elnökről is megvan a markáns véleménye. – Nem hiszem, hogy Európa-barát lenne, azt gondolom, hogy kihasználja azokat a lehetőséget, amit Kelet-Európában, a volt szocialista országokban talál,és ahol lehet, olyan gazdasági kapcsolatokat próbál kialakítani, ami nekik, az oroszoknak jó. Más kérdés persze, hogy ez nekünk, magyaroknak mennyire megfelelő. Gondolok itt a Pakson épülő atomreaktorra, ami meglehetősen drága, és orosz pénzből épül – részletezte Sándor.
Magdika viszont békepárti, hiszen mélyen vallásos ember. – Az a véleményem, hogy szeretnünk kellene egymást. Azt vallom, hogyha nekem nem árt senki, akkor én sem kívánok neki rosszat. Én örülök, hogy tarjuk a kapcsolatot az oroszokkal. Nem értem, hogy miért kell diszkriminálni különböző országokat és embereket, békésen kellene egymás mellett élnünk – mondta Magdika.
Máriának soha nem volt szimpatikus az orosz elnök. – Nem tűnik egy kedves embernek, bár nem követem nyomon a munkásságát, sem nemzetközi szinten, sem a saját országában. Azt gondolom, hogy komoly érdekek állhatnak a háttérben, amiért ő most hazánkba érkezik – fűzte hozzá Mária.
A fiatalabb generációt nem hozza lázba az aktuálpolitika és Putyin érkezése sem. Ennek ellenére megkérdeztük őket, hátha elmondják a véleményüket az orosz elnökről.
Krisztián igazából semmit nem tud Putyinról,mert nem nagyon néz híreket. – Az első benyomásomat tudom elmondani róla, az pedig az, hogy nem túl szimpatikus figura. De őszintén szólva, nem érdekel a politika – mesélte Krisztián.

Zsombor figyelmét mindössze a közlekedési káosz keltette fel Putyin érkezése kapcsán Fotó: Molnár Helga
Zsombort teljesen hidegen hagyja a politika. – Tudom, hogy ő ki, de nem érdekel sem, ő sem Orbán Viktor, egyik politikus sem szimpatikus. Annyit tudok róla, hogy nem először érkezik Magyarországra, és emiatt nagy közlekedési dugó alakulhat ki Pesten a lezárások miatt – mondta Zsombor.
címlapfotó: MTI Kovács Tamás
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!



















