Lépjen kapcsolatba velünk

Fantasztikus győzelemmel újra továbbjutásra áll a ZF-Eger

LM

Fantasztikus győzelemmel újra továbbjutásra áll a ZF-Eger

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Szombat este visszavágott a ZF-Eger a barcelonai vereségért, hiszen 10-9-re itthon győzedelmeskedtek a fiúk a Barceloneta felett. Ez azt jelenti, hogy újra továbbjutó helyen áll az Eger.

Itt megnézhetitek a mérkőzés első félidejét!

A ZF-Eger az év legfontosabb meccsére készült, hiszen szombaton a Bitskey Aladár Uszodában fogadta a Barceloneta együttesét. Az odavágó sajnos nem sikerült jól, hiszen akkor a fiúk 10-6-ra kikaptak. Most eljöhetett a bosszú pillanata. Dabrowski Norbert vezetőedző a mérkőzés előtt elmondta, hogy a csapat jól felkészült a meccsre. – Úgy gondolom, hogy készen állunk a mérkőzésre. Szerencsés, hogy a csoportban úgy van most a visszavágó, hogy nem 3-4 hét múlva, hanem most játszunk a Barcelona ellen, így még annyira friss az élmény, hogy benne van a fiúkban, és ez remélem, hogy kellően felpaprikázza őket – mesélte.

LM_5199

Fotó: EH

Így is történt, a fiúk mintha vért ittak volna, már az első negyedet 4-2-vel kezdték. A második negyedben kevesebb találat született, kettőt-kettőt lőttek a csapatok. Az egriek kapujában Braniszlav Mitrovics szenzációs formában védett, így az első félidőt 6-4-es összesítéssel zárták a felek.

LM_5287 (1)

Fotó: EH

Itt megnézhetitek a mérkőzés második félidejét!

A szünet után elérkezett a meccs harmadik negyede, ami Barcelonában nagyon rosszul sikerült. De ez most egy másik nap volt. Erdélyi Balázs és Decker Ádám góljaival már 8-4-re vezetett a ZF-Eger. Az utolsó negyedre három gólos egri fórral fordultak rá a csapatok. A meccs vége azonban kissé megbolydult, a játékvezetők kerültek a középpontba, ami megtépázta az idegeket mind a medencében, mind a nézőtéren. Ekkor jött azonban Hárai Balázs, aki góljával 10-7-re alakította az eredményt, megnyugtatva ezzel a kedélyeket.

LM_5281 (1)

Fotó: EH

Ekkor azt hihettük, hogy lepereg az a pár perc, nyugodtan nézhetjük végig, hogyan diadalmaskodik az Eger a katalánok felett. Ez nem így történt, mert a spanyolok az utolsó percre visszakapaszkodtak egy gólra, sőt az utolsó 14 másodpercben megvolt az esélyük az egyenlítésre, hiszen ők támadhattak. A Barceloneta edzője időt kért, de szerencsére nem történt semmi, így ha némi izgalmak árán is, de nyert az Eger 10-9-re.

Itt megnézhetitek Dabrowski Norbert és Bárány Attila értékelését!

Dabrowski Norbert vezetőedző elmondta, hogy az történt a medencében, amit az egriek akartak. – Azt kértem a játékosaimtól, hogy ne billenjünk ki, bármi is történik – mesélte. Kemény időszak van a csapat mögött, amit talán ezzel a győzelemmel zártak le a fiúk. – Valóban volt egy nagyon nehéz szezonunk, de azért tisztességesen helyt álltunk, a bajnokságot vezetjük, de Barcelonában valamit elvesztettünk, ezt el is mondtam a csapatnak. Most viszont visszataláltunk arra az útra, amit 3 és fél éve járunk közösen – tette hozzá.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL