Nyitrai Zsolt Eger és térsége országgyűlési képviselője szerint halálos sebet ejtett az olimpiai pályázaton az aláírásgyűjtés. Az egriek pedig attól félnek, hogy anyagi csődbe megy az ország.
Nyitrai Zsolt Eger és térsége országgyűlési képviselője az Indexnek elmondta, hogy az emberek döntik el mindig, hogy miről lesz népszavazás, ha arról van szó, hogy bizonyos mennyiségű aláírást összegyűjtenek vagy sem.
Itt megnézhetitek az Index videóját!
Úgy tűnik, összegyűlt kellő mennyiségű szavazat a budapesti olimpia ellen. – Ilyenkor van egy folyamat, a Választási Bizottság megszámolja az aláírásokat, hitelesíti ezeket – mondta. A riporter kérdésére, miszerint felmerült-e a Fidesz-ben, hogy visszavonják-e az olimpiai pályázatot, Nyitrai Zsolt elmondta, hogy nem tárgyaltak erről a témakörről. – Nekem egyébként a személyes véleményem az, hogy ha egy ilyen kérdésben aláírásgyűjtés folyik és népszavazást kell kiírni, akkor az biztos, hogy halálos sebet ejt az olimpiai pályázaton mindentől függetlenül – mondta Nyitrai Zsolt. Hozzátette, hogy ha a közéleti konszenzus hiányzik ebben a kérdésben, akkor nem lehet olimpiai pályázatról beszélni, hiszen Budapest, mint pályázó, nem adta volna be ezt a pályázatot akkor, ha a közéleti erők, képviselők között nincs egyetértés. – Volt ilyen megegyezés a fővárosi közgyűlésben, illetve szavazás az országgyűlésben is. Ezután került sor a főváros olimpiai pályázatának benyújtására. Viszont ez a konszenzus időközben megszűnt, tehát a pályázat ilyen körülmények között halálos sebet kapott – zárta gondolatait Nyitrai Zsolt.
Kíváncsiak voltunk az egriek véleményére is az ötkarikás játékokkal kapcsolatban. Magdolna szerint az éremnek két oldala van. – Egyrészt jó lenne, ha rendeznénk, mert az országnak rengeteget jelentene. Ez egy nívós esemény, ami növelné az ország ázsióját. Viszont van egy nagyon fontos kérdés, hogy erre van-e elég pénz – mondta. Véleménye szerint az infrastruktúra sokat változna, gyönyörű szép épületek készülnének el, de ehhez nem biztos, hogy megvan a kellő anyagi tőke. – Eger szerintem nem sokat profitálna belőle, mert ez Budapestről szól – mondta.
Sándor szerint mindenképpen rendeznie kellene Budapesten olimpiát. – Abszolút támogatnám, hogy 2024-ben Magyarországra jöjjön az olimpia. Egert is érintené, mert biztosan sok turista látogatna el hozzánk – mondta sietve.
Kitti, Zsanett és Brigi határozott véleménnyel bírnak ebben a kérdésben. – Ne rendezzünk olimpiát. Így is elég szegény az ország, plusz az olimpia csődbe vinné Magyarországot. Megépül rengeteg stadion, különböző létesítmények, miközben kórházak meg nincsenek – mondták egybehangzóan. Szerintük Egert egyáltalán nem érintené a budapesti olimpia. – Lekorlátoznánk ezt a fővárosra, nem hisszük, hogy több turista megfordulna a városban – mesélték a lányok.
Erzsébet még nem sokat gondolkodott az esetleges budapesti olimpiáról. – Annyit gondolok erről, hogy először inkább rendbe kellene tenni a helyi dolgokat, az ország gondjait, utána lehetne olimpiáról álmodozni. Ha mégis lennének ötkarikás játékok, akkor biztosan Egerbe is többen jönnének, sokan ellátogatnának a városunkba, ami növelné a bevételeinket – mondta.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!




















