A NASA szerda este bejelentette, hogy legalább hét, a Földhöz hasonló bolygót fedeztek fel, és ezek közül három alkalmas lehet élet kialakulására. Eltöprengtünk, mikor költözhetünk egy új bolygóra, az egriek pedig a segítségünkre siettek.
A csillagászok (legalább) hét, a Földhöz hasonló bolygót találtak a TRAPPIST-1 nevű vörös csillag körül. A kutatók szerda esti bejelentése szerint a tőlünk nagyjából 40 fényévnyire lévő naprendszerben hét, a Földhöz nagyjából hasonló méretű bolygó keringhet a TRAPPIST-1 hideg törpecsillag körül.
A tudósok feltételezése szerint mind a hét bolygónál van esély a folyékony víz jelenlétére. A TRAPPIST-1 rendszerben hétből három bolygó van a lakhatósági zónában, itt olyan a hőmérséklet, illetve általában olyanok a körülmények, hogy a bolygók felszíne az élet általunk ismert formájának kialakulásához is alkalmas lehet.
Bő másfél éve a NASA már megtalálta „a Föld unokatestvérét”, de a Kepler-452b 1400 fényévnyi távolságra van tőlünk. Emlékeztetőül: a TRAPPIST-1 esetében 39 fényév a távolság. Ennek fényében ismét érdemes eljátszani a gondolattal, hiszen a tudósok is ezt teszik: mikor költözhetünk már át egy új bolygóra?
Meg is kérdeztük az egrieket, hallottak-e erről, és mi a véleményük egy Földhöz hasonló bolygóról, egy ottani élet kialakulásáról.
Vanessza és Adrienn tegnap olvasták a hírt. – Szerintünk egy idő után biztosan keresnünk kell egy másik bolygót, ahol élhetünk, mert rohamtempóban éljük föl a Föld tartalékait. De ez még messze van, ez nem a mi életünkben, sőt nem az utánunk következő generáció életében fog megtörténni. Az jutott először eszünkbe, hogy nehéz lenne újrakezdeni mindent elölről, újra benépesíteni egy másik bolygót, de persze azért megérné. Hiszünk abban, hogy nem egyedül vagyunk a világegyetemben, túlságosan önző szemlélet az, hogy egyedül vagyunk az éterben – mesélték a lányok.
Debi a Dobó téren sétálgatott, és elárulta, hogy tőlünk hallotta először a hírt. – Az én életemben biztosan nem történik meg, hogy el kell hagyni a Földet, de a távoli jövőben, 1000 év múlva lehetségesnek tartom. A globális felmelegedés és a környezetszennyezés miatt lassan élhetetlen lesz a Föld – mondta. Hozzátette, hogy ha valójában elérhető közelségben lenne egy olyan bolygó, amin van víz, levegő és normális hőmérséklet, akkor ahhoz már csak a megfelelő technika kellene, és akkor elképzelhető lenne az, hogy az ember egy másik helyre költözzön. Kiemelte, hogy elfogadná, ha kiderülne az, hogy van élet a Földön kívül is. – Jó lenne hinni ebben, örülnék, ha lennének rajtunk kívül is élőlények a világegyetemben – mondta.
Natália nem értesült a hírről. – Érdekes, de lehetségesnek tartom, hogy eljutunk addig a pontig, hogy meg kell válni a Földtől, de ez a mi hibánk. Szennyezzük a környezetet, feléljük a tartalékokat, amik nem végtelenek, így egyszer azt fogjuk észrevenni, hogy nincs víz vagy oxigén. Úgy képzelem, hogy ha meglesz a megfelelő technika, akkor szépen apránként költöztethetnek át minket, de ehhez még évszázadok kellenek – mesélte.
Anna megdöbbent, amikor elárultuk neki, hogy Földhöz hasonló, életre alkalmas bolygók keringenek az űrben. – Nem is akarom elhinni – mondta. Elárulta, hogy előfordulhat, hogy eljutunk odáig, hogy a Földnek vége lesz, mert súlyosan szennyezzük a környezetünket és kizsigereljük a bolygónkat. – Az hogy csoportosan áttelepüljünk valahová, elképzelhetőnek tartom, de nyilván ehhez még rengeteg időnek kell eltelnie. A tudomány mindig fejlődik, így simán megtörténhet, hogy a távoli jövőben űrhajóra ülünk, és benépesítünk egy másik bolygót. De én az a fajta ember vagyok, hogy hiszem, ha látom – mesélte Anna.
Mónika is azok közé tartozik, akik nem hallottak erről a hírről. – Elsőre ez nagyon durván hangzik, meglepő dolog. Hogy átköltözhetünk-e egy másik bolygóra, az megvalósítható szerintem, de csak a nagyon távoli jövőben. Ehhez megfelelő technika kell, és biztosnak kell lennünk abban, hogy azon a másik helyen megvannak a feltételek az életre – mesélte.
Forrás: EH/hvg.hu
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!





















