Lépjen kapcsolatba velünk

Eger környékén is megosztja az embereket a budapesti olimpia ügye

16880325 1439766672720294 1095611270 o

Eger környékén is megosztja az embereket a budapesti olimpia ügye

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Szerdán este jött a hír, miszerint Magyarország visszavonja pályázatát a 2024-es olimpia megrendezésére. Kíváncsiak voltunk a környékbeli települések polgármestereinek és Eger lakosainak véleményére, miként fogadták, hogy egyelőre nem lesz Budapesten olimpia.

Szerdán este 8 óra körül a miniszterelnök, a főpolgármester és NOB vezetőjének találkozója során megegyezés született, miszerint Magyarország visszalép a 2024-es olimpia megrendezésétől. Mi sem hagyhattuk ezt szó nélkül, megkérdeztük Felsőtárkány és Andornaktálya polgármesterét, valamint az egri lakosokat, mit gondolnak a döntésről.

 

_B1Q8719-2

Vámosi László Andornaktálya polgármestere. Fotó: Nemes Róbert archív

Vámosi Lászlót, Andornaktálya polgármesterét is megkérdeztük az üggyel kapcsolatban, aki elmondta, hogy szerinte meg kellett volna csinálni az olimpiát, jó lett volna az országnak. – Nem lett volna szabad kampányolni az olimpia ellen. Ez egy egységes nemzeti érdek, de hát mi magyarok úgy látszik már semmiben nem tudunk egyet érteni – jelentette ki.  Hozzátette, hogy ő azt szerette volna, hogy mi, magyarok rendezzük az olimpiát, hiszen akkor a világ szeme ránk irányult volna. – Áttételesen Andornaktályának is származik kára ebből, hiszen én pont azt szeretném, hogy Andornaktálya idegenforgalmilag is egy fontos hely legyen, ezt folyamatosan fejlesztjük. Ez károkozás volt az országnak azoknak a részéről, akik nem léptek az oldalára – fogalmazott Vámosi László.

_B1Q6239-2

Dr. Juhász Attila Simon Felsőtárkány polgármestere. Fotó: Nemes Róbert archív

Dr. Juhász Attila Simon Felsőtárkány polgármestere a témával kapcsolatban elárulta, hogy ő szinte biztos abban, hogy nem jó az hazánknak, hogy nem nálunk lesz az olimpia. – Ebben azért vagyok biztos, mert habár Felsőtárkány egy kis település, de nálunk is számos olyan rendezvény valósul meg, legyen az akár országos is, amiből a helyiek elég komolyan tudtak profitálni, sőt nem csak a helyiek. Hiszen a tavalyi Szituáció lövő pisztoly Európa-bajnokság után egész Eger és a környékbeli vendéglátók is élvezték az esemény előnyeit – mesélte.

Hozzátette, hogy ő úgy gondolja, hogy Budapest infrastrukturális fejlesztése megelőzte volna az olimpia rendezését, amely aktuális lehetett volna, ebből pedig mind a budapesti, mind az odalátogató polgárok előnyöket láthattak volna. Az, hogy egy világesemény központjában lett volna az ország, megtudta volna mutatni, hogy milyen komoly eredményeket ért el.

– Szomorú vagyok, hogy nem itt valósul meg az olimpia, és hogy vissza kellett lépnünk a rendezéstől. Azt látom, hogy többek között ebben sem lehet számítani az ellenzékre. Az, hogy ha valaki következetesen képvisel egy adott véleményt azt el tudom fogadni, és tiszteletben tudom tartani. De ez a fajta szélkakakas mentalitás, ami az olimpiával kapcsolatban is megmutatkozott, úgy gondolom teljesen komolytalanná teszi az ellenzéki pártokat. Sajnálom, hogy ebben a szép és nemes közös célban sem tudott egymásra találni a kormányoldal és az ellenzék – fejtette ki véleményét.

A polgármesterek mellett persze rákérdeztünk az egrieknél is, hogyan fogadták a tegnap esti fejleményeket, örülnek neki vagy szomorúak miatta.

16880325_1439766672720294_1095611270_o

József támogatja, hogy később legyen olimpia hazánkban. Fotó: EH

József az olimpiával kapcsolatban szűkszavúan csak annyit mondott, hogy bár örült volna, ha megéri az olimpiát, de ez súlyos milliókba, milliárdokba került volna hazánknak. – Az olimpia rendezése sok pénzbe és későbbi bosszúságunkba került volna, így a gazdaság és az emberek is nehéz helyzetben találták volna magukat. Legyen olimpia, de később, mert ahogy a mondás tartja, csak addig nyújtózkodjunk, ameddig a takarónk ér – mondta.

16930656_1439866076043687_1023615693_o

Károly szerint rontja az ország megítélését a pályázat visszavonásra. Fotó: EH

Károly örült volna, ha rendezünk olimpiát, de ahogy a hírekben hallotta, voltak pártok és szervezetek, akik ezt bojkottálták, így nem született megegyezés. – Szerintem nem kellett volna sem aláírásgyűjtés, sem népszavazás, sajnálom, hogy nem lesz 2024-ben olimpia. Ez Budapestnek lett volna igazán jó. Bár ha az anyagi részét tekintem, egy rosszul elsült olimpia az egész országra kihatással lett volna. Arról pedig, hogy fél évvel a rendezésről szóló döntés előtt vontuk vissza a pályázatot azt gondolom, hogy külföldön megbízhatatlannak ítélnek meg emiatt minket, rontotta az ázsiónkat és a megítélésünket – fogalmazott.

16910584_1439868159376812_1866720064_o

Bendegúz nem bánja, hogy nem lesz 2024-ben olimpia. Fotó: EH

Bendegúz szerint nem probléma, hogy nem rendezünk hét év múlva olimpiát. – Szerintem a gazdaság ezt nem bírta volna el, és rengeteg pénz veszett volna kárba. Szeretném ha Magyarországon egyszer ötkarikás játékokat látnánk, de ezt inkább később rendezzük meg, amikor biztosabb anyagi lábakon áll az ország. Arról, hogy a pályázatot most vontuk vissza, azt gondolom, hogy túl későn tettük, mert így negatív színben tűnünk föl külföldön – mondta Bendegúz.

16880858_1439871109376517_919157073_o

Cintia szerint nem áll készen az ország az ötkarikás játékokra. Fotó: EH

Cintia elsőként tőlünk tudta meg a hírt. – Mindenképpen negatív, mert a turizmusunkat föllendítette volna. El tudnám képzelni, hogy az országban egyszer olimpia legyen, de nem most, mert nem rendelkezünk olyan infrastrukturális háttérrel, anyagi forrásokkal, sportlétesítményekkel, ami egy sikeres olimpiához szükséges. Nem hiszem, hogy ezeknek a feltételeknek 2024-re megfeleltünk volna. A döntéshozókat nehéz helyzetbe hoztuk, hogy ilyen későn szálltunk ki a versenyből, nem hiszem, hogy ez túl jó fényt vet ránk – fejtette ki véleményét.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL