Egy negyedig volt kérdés a Vasas egri vendégszereplése, ezt követően, gólt sem kapott a házigazda, és 15-3-ra kiütötte ellenfelét.
Némi késéssel kezdődött a szerda esti ZF-Eger – VasasPlaket férfi bajnoki mérkőzés, mivel a Bitskey-uszoda medencéje fölött nagyjából három méterrel egy hálót tartó kábel maradt kifeszítve, ezért addig nem indulhatott el a felsőház első fordulójának összecsapása, amíg le nem operálták azt.
Más kérdés, hogy a játékvezetőknek nem feltétlenül közvetlenül a ráúszást megelőzően kellett volna észrevenniük a dolgot, igaz, az uszodatérben dolgozók is lehettek volna figyelmesebbek. Akárhogy is, csak elkezdődött a találkozó valahogy, amelyről hazai részről az előzetesen beharangozottak alapján, Borisz Vapenszki, illetve Biros Barnabás hiányzott. Csak a teljesség igényével élve, helyettük Kürti Dominik és Sári András húzhatott sapkát.
Amilyen „sokat” kellett várni a kezdésre, olyan hamar érkezett meg az összecsapás első találata. A Hárai Balázs által kiharcolt emberelőnyt Decker Ádám vágta a jobb felső sarokba, máris vezetett ezzel a házigazda. Egyből egyenlítettek azonban az angyalföldiek Jesse Koopman révén, az első negyed végéig pedig ilyen menetrend szerint alakult a további forgatókönyv.
Egészen a második felvonás végéig így is zajlott a mérkőzés, mígnem Lőrincz Bálint és Erdélyi Balázs szép összjátéka után először nem vezetett kettővel a hazai csapat (5-3). Kicsit egyébként érezhető volt, hogy a sárga-kékek komoly sorozat közepett vannak, hiszen nem feltétlenül szikrázott most ez az összecsapás, más kérdés, hogy azért stabilan őrizte előnyét a házigazda.
Ahogyan várható volt, a térfélcserét követően indultak be igazán a mieink, Kovács Gergő legalábbis kétszer is tett arról, hogy a nevét be kelljen mondani a mikrofonba. Az egriek nyolcasának mesterhármasával pedig már 7-3-as állásnál tartottunk.
Közben arról is érdemes szót ejteni, hogy az első negyed után, elképesztően hatékonyan védekeztek Angyal Dánielék. A komplett második és harmadik játékrészben érintetlen maradt ugyanis Braniszlav Mitrovics portája, és mivel elől egyre pontosabban céloztak a legények, mire utolsó előtti alkalommal szólalt meg a felvonások végét jelző duda, gyakorlatilag nem maradt nyitott kérdés.
Sőt, mi több, a ZF-Eger a záró negyedben sem kívánt kegyelmezi piros-kék ellenfelének, az utolsó négy percben így már a tízgólos differencia elérése volt a tét. Nos, nem sokkal a vége előtt egy időkérés utáni létszámfölényes szituáció láthatóan a fiatal Kürti Dominikra lett kijátszva, aki nem ijedt meg a lehetőségtől és 13-3-ra módosította az eredményt.
De még ezzel sem érték be az egriek, Sári András is betalált ötméteresből, így tehát a végére teljes mértékben sikerült kiütni a fővárosi ellenfelet, kvázi kiválóan felkészülni a szombati, OSC elleni rangadóra. Itt jegyeznénk meg, hogy az Egri Vízilabda Klub továbbra is várja a drukkerek jelentkezését, hiszen még van hely a szurkolói buszra.
A mérkőzés jegyzőkönyve:
E.ON OB I., férfiak, középszakasz, felsőház, 1. forduló
ZF-Eger – VasasPlaket
15-3 (3-3, 2-0, 4-0, 6-0)
Eger, Bitskey-uszoda, 300 néző.
V.: Petik A., Homonnai D.
ZF-EGER: Mitrovics – Lőrincz B., Decker Á. 1, Kovács Gergő 4, Hosnyánszky 1, Hárai, Erdélyi 1. Cs.: Angyal 1, Csuk 2, Bedő 3, Csucskovics, Kürti 1, Sári 1. Edzők: Dabrowski Norbert, Petrovai Márton.
VASAS: Tihanyi – Burián, Bóbis, Babay 1, Takács B., dr. Steinmetz Á., Koopman 1. Cs.: Mészáros Cs., Simon H., Lindhout, Njegovan 1, Marnitz G., Bencz. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 7/3. ill. 6/1.
Ötméteresből: 2/1. ill. –
Az eredmény alakulása: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 15-3.
Forrás: egrivizilabda.hu
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!


















