Lépjen kapcsolatba velünk

A hétvégi sportmenü főfogásai közül férfi vízipóló és női kézi a legfinomabbak

Duo

A hétvégi sportmenü főfogásai közül férfi vízipóló és női kézi a legfinomabbak

Ez a cikk több, mint 9 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Két csapatsport, két fontos hazai meccs, férfi vízipóló és női kézilabda, ez a hétvégi sportmenü. Fogyasszátok jó étvággyal!

Szombaton délután 4-kor hazai környezetben száll vízbe a ZF-Eger férfi vízilabda csapata. A Pro Recco elleni vereség után most újra a hazai bajnokságé a főszerep, ugyanis a Bitskey uszodába megérkezik az OSC együttese. Fenyves Balázs sajtóreferens elárulta, hogy Erdélyi Balázs vírusos megbetegedése javul, a meccs napján fog kiderülni, hogy milyen állapotban van, de a cél az, hogy játsszon.

Fotó: Nemes Róbert

Az OSC lesz a következő falat, amivel megkell küzdeni. Archív fotó: Nemes Róbert

– Szerencsére a többiek rendben vannak, bár biztosan fáradtabbak egy kicsit, hiszen a Recco elleni meccs sok utazással járt. Tegnap nem is volt edzés, ma viszont igen, gőzerővel készülünk az OSC elleni meccsre. Kétszer megvertük már őket ebben az idényben, szóval az eredmények mellettünk szólnak, plusz ez lesz az első hazai meccsünk velük és itthon elvárás a győzelem. Ami nehezítheti a meccset, hogy az OSC idehaza a BL-ben csak döntetlent játszott, ami váratlan eredmény volt, és úgy néz ki, hogy távolodnak a továbbjutástól, így biztosan csalódottak. Az ellenünk elért gyengébb eredmények miatt az OSC-nek utolsó szalmaszál, hogy megverjenek minket, hogy a bajnoki elődöntőbe jó pozícióban menjenek bele. Nehéz egy olyan csapat ellen játszani, aki szinte az életéért küzd, de persze mi sem adjuk könnyen a bőrünket, a kés nem a mi torkunkon van, győzelemért szállunk vízbe – zárta mondanivalóját Balázs.

Az Eszterházy KFSC női kézilabda csapata a válogatott hét miatt múlt héten nem játszott. Vasárnap azonban újra pályára lépnek a csajok, méghozzá a Nyíradony ellen. Rutka Péter csapatvezető elmondta, hogy előző héten pénteken csak délelőtt edzettek, így délután haza tudtak menni a lányok.

_U6I1051-2

Az egri leánykáknak nem okozhat gondot a Nyíradony legyőzése. Archív fotó: EH

– Régóta nem voltak otthon, ez a kis extra feltöltődés biztos jól jött mindenkinek. Hétfőtől már gőzerővel a Nyíradony ellen készültünk. Ma volt kondicionális edzés, tegnaptól pedig videóztunk is. A nyíradonyiak nem képviselnek nagy erőket, de lelkesek és az új edzőjükkel nyilván próbálnak a lehető legjobban kézilabdázni. Lehet látni rajtuk, hogy motiváltak, és nem szeretnének kiesni. Nincsenek könnyű helyzetben, mert kevés játékosuk van. Azt gondolom, hogy a mi csapatunk sokkal jobb, viszont nem szabad senkit félvállról venni, de szeretnénk jó játékkal előrukkolni, megalapozni a jövő heti kőkemény rangadót, a Kecskemét elleni meccset – részletezte Péter.

Sok sikert! Hajrá Eger!

ZF-Eger – OSC, március 25. 16:00, Bitskey Aladár uszoda

Eszterházy KFSC – Nyíradony VVTK, március 26. 17:00, Eszterházy-csarnok

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL