Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Az Egerből elhurcolt zsidó áldozatokra emlékeztek

20180603

Az Egerből elhurcolt zsidó áldozatokra emlékeztek

Ez a cikk több, mint 8 éve frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az 1944-ben Egerből elhurcolt áldozatokra emlékeztek vasárnap a zsidó temetőben.

1944. június elején 1620 zsidót hurcoltak el Egerből, akiket a maklári vasútállomáson vagoníroztak be, együtt a kerecsendi téglagyárból érkező gyöngyösi, pétervásárai, hevesi járásból elhurcolt zsidókkal, akiknek száma megközelítette az ezer főt.  Csupán tíz százalékuk élte túl a holocaustot. Ezekkel a gondolatokkal kezdte azt a megemlékezését Verő Tamás rabbi, ahol 74 évvel évvel ezelőtt történtek túlélői, családtagok, barátok emlékeztek az áldozatokra.

A rabbi szerint a túlélőknek és a leszármazottaknak az a feladata, hogy elmesélje a holocaust borzalmait az utókornak és megtegyen mindent azért, hogy ez soha többé ne történhessen meg. Azt is hozzátette ezeknek az embereknek csupán annyi volt a bűnük, hogy zsidónak születtek és nem hagyták el hitüket. Véleménye szerint, hogy ilyen események ne ismétlődhessenek meg azért meg kell tanítani a felnövekvő generációt a másság elfogadására.

Rázsi Botond alpolgármester szerint szintén az a jövő feladata, hogy megakadályozza azt, hogy megtörténjenek hasonló események. Ezért megtesznek mindent  mondta a gyásznapon.

Majd az emlékezők kaddist mondtak régi zsidó szokás szerint és kavicsokat helyeztek el az emlékműnél.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL