Az ügyészség a vádlottakat több rendbeli folytatólagosan, csoportosan, társtettesként és kényszerítéssel elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntettével, valamint csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntettével vádolja – írja közleményében az Egri Törvényszék sajtóosztálya.
Az ügyészség K. G. I. rendű, S. M. II. rendű, S. E. III. rendű, D. I. IV. rendű, M. P. V. rendű és K. J. A. VI. rendű vádlottakat több rendbeli folytatólagosan, csoportosan, társtettesként és kényszerítéssel elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntettével, valamint csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntettével vádolja.
Az I. rendű, a II. rendű, a III. rendű, a IV. rendű és az V. rendű vádlottak 2015. évben az úgynevezett „Betyársereg” tagjai voltak.
2015. januárjában az egyik internetes oldalon megjelent egy olyan írás, mely szerint az egyik szúcsi család tagjai lopják a fát, és rabszolgaként tartják a munkásaikat. A cikkben konkrétan meg nem nevezett személyeket a környéken lakók egyértelműen az egyik kisebbséghez tartozó családdal azonosították.
2015 februárjában az I. rendű vádlott kibérelte az érintett személy és családja által lakott ingatlanhoz közeli házat, ott többször megjelent a többi vádlott is.
A rendszerint a „Betyársereg” jelképeit ábrázoló ruházatot viselő vádlottak 2015 februárjától 2015 júniusáig a településen tartózkodtak, és az általuk használt gépjárművekből a sértettek lakóházát és a sértetteket is többször a beleegyezésük nélkül fotózták, videózták, valamint szidalmazták, fenyegették őket, és arra is felszólították őket, hogy a településről költözzenek el.
A vádlottak cselekményei a sértettben és az élettársában olyan mértékű félelmet keltettek, hogy emiatt 2016 februárjában a gyermekeikkel együtt elköltöztek a településről.
A bíróság a bizonyítási eljárást további tanúk kihallgatásával folytatja.
Címlapfotó: Magyar Nemzet/Teknős Miklós
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















