Hajrájához közeledik a Placemaking Four Cities nemzetközi program, melyhez Eger is csatlakozott. A város közösségi tereinek minél jobb kihasználását célozta a városok közötti együttműködés, melyen Eger sikeresen szerepelt – hangzott el a Városházán tartott tájékoztatón.
Jó volt a nemzetközi visszhang, Eger jól szerepelt a Placemaking Four Cities programban – hangsúlyozta Rátkai Attilavárosi főépítész. Rázsi Botond alpolgármester hozzátette: P4C-ként emlegetett nemzetközi együttműködés azt tűzte ki céllul, hogy programokkal tölti meg a kevéssé kihasznált közösségi tereket.
Mint elhangzott Eger esetében számos új tér áll rendelkezésre a belváros átalakulása után. Ezeket szeretnék élettel megtölteni. A következő hetekben zárják le Egerben a programot, ismét lesz kiállítás a Patakmeder Galériában, mely ismert egri épületeket és tervezőiket mutatja be. Egy teljesen új gondolat ölt testet a Falu a városban rendezvényen március 27-én és 28-án: a környező települések mutatkozhatnak be a Gárdonyi téren. A sátrakban helyi finomságok, a téren pedig hagyományőrző programok kínálnak kellemes elfoglaltságot.
A főiskola vizuális tanszéke is csatlakozott a programzáró rendezvények sorához egy köztéri alkotópályázattal. Egyedi technikával celofánra festenek fiatal művészek.
Elhangzott: a program zárása kapcsán a hosszú távú cél az, hogy többszereplős legyen az egri kulturális élet, és hogy fenntartható maradjon az a folyamat, amely megtölti élettel az egri közösségi tereket.
Forrás: tveger.hu
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















