Ment már végig nyitott szemmel az utcán? Tudja, amikor nem megszokásból lépked, csak előre, hanem megpillant egy-két régi-újdonságot. Érdemes, mert tanul az ember.
Ott a Bartakovics ház falán az Isten áldja a tisztes ipart tábla, vagy Lenkey szülőháza (illetve annak romjai). Megannyi érdekességet rejt a város, amire nap mint nap rá kellene csodálkozni. Csak mi, engedtessék meg a vulgaritás, szarunk az egészre. Tudom, ez a kollektív bűnösség nem menő, de hogy őszinte legyek, elég kiborító nap mint nap ránézni egy-egy szelektív hulladékgyűjtő szigetre. Tudják, amikbe el lehet vinni az otthon külön gyűjtött PET-palackot, üveget, miegymást. Na, ezek azok a placcok, amelyek mostanában vonzzák a patkányokat is. Nem véletlenül.
Ezer meg egy hely van városban, ami közmegegyezés alapján lett szeméttelep. Nem mondom, viszik a város határába is szépen a lomot, a vöröskeresztnél gyakorta halomban áll a hulladék. Nyilván mindenkinek van indoka, drága bérelni egy konténert és elvitetni a régi, törött bútorokat, meg ritkán van lomtalanítás is, de talán nem az a megoldás, mint az egyik felsővárosi parkolóban, ahová egyszer pár éve valaki lerakta a szemetét, s azóta újra és újra hordja oda valaki. Talán más, talán nem. A Városgondozás néha elviszi, aki meg arra jár, az tűri, vagy inkább elfordítja a fejét.
Érdemes tisztázni: van hova vinni a szemetet, Egerszalók felé a mai napig ott a szeméttelep, ahol kommunális hulladékot is átvesznek. Hiába van kiírva, hogy megszűnt a telep, meg hiába beszélik ezt a piacon, ott van az. Kövessék a szagot! Ott lesz az ember, aki leméri, átveszi, s megmutatja, hova lehet önteni. (Elvileg a kis mennyiség ingyenes, de ezt a legtöbben „el fogják felejteni”)
Szóval kifogás biztosan van, de az a baj, hogy gyenge lábakon áll. Ám, ami a szelektív szigetek körül van, az ezen felül is több, illik rá a szó: botrány. Ezek a kis placcok finoman kellene, hogy jelezzék, ehhez az európai irányhoz szeretnénk csatlakozni, ezért használjuk a civilizálatlanokra olykor a primitív szót, meg úgy egyébként is azt gondoljuk, élhető hely ez a kis bolygócska, maradnánk egy darabig még. Nyilván az lesz a megoldás, hogy bekamerázzák, aztán vagy elkapják a bunkókat, vagy nem. Esetleg megunja az üzemeltető cég a szélmalomharcot, és felszámolja a szigeteket. Vidám lesz…
Ha Ön is találkozott szemétkupaccal közterületen, városhatáron kívül vagy belül, esetleg közvetlenül a háza előtt, fotózza le, és küldje el nekünk ([email protected]). Igyekszünk segíteni, mert nekünk már nagyon elegünk van ebből.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















