Az Egri Napok blog vette észre a változást, augusztus 31-től valóban lassabban juthatunk a fővárosba és vissza közvetlen vonatjárattal. Október 9-ig lesz ez így.
„Augusztus 31-től sebesvonattá lassulnak a korábbi gyorsvonataink, a menetidő ezzel 2 óra 30 percre nő az Eger-Budapest irányon. Hazafelé is lassabban érünk majd, a menetidő 2 óra 7 percre nő. A jegyár sajnos nem változik, a sebesvonatok is a gyorsvonatokkal azonos díjszabással közlekednek. A menetrendváltozás október 9-éig marad életben.” – írják.
A hír sajnos valóban igaz, ám az is hozzátartozik, hogy felújítás miatt lassulunk le. A MÁV ugyanis augusztus 31-től október 9-ig a Nagyút – Mezőkeresztes állomások között végzett pályakarbantartási munkát végez, ezért módosított menetrend szerint közlekednek a vonatok. Nemcsak a közvetlen Eger-Budapest vonalon, hanem a többi között a Hatvan — Miskolc — Szerencs — Sátoraljaújhely, a Budapest — Hatvan vonalon, de menetrendváltozás lesz emiatt az Eger-Füzesabony vonalon is. Érdemes alaposan átnézni a menetrendet ( vagy innen le is tölthető), annál is inkább, mert a vágányzár ideje alatt a Vámosgyörk-Füzesabony viszonylatú személyvonatok nem közlekednek, illetve Nagyút és Füzesabony között több vonat helyett vonatpótló autóbuszok közlekednek majd.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















