A Bátor Tábor idén, április 30-án lesz tizenöt éves. Ez a szervezet súlyosan beteg gyermekek táboroztatásával foglalkozik, élményterápiával segíti őket.
Születésnapjuk örömére jótékonysági futást szerveznek, egész pontosan 60 kilométernyi távot kell lefutni Budapesttől Hatvanig. Kormos Katalin Kitti pedig erre a hatalmas tettre készül épp gőzerővel. Az általános iskolai „tanárnéni”-vel a nagy futása apropóján beszélgettünk..
Kitti magyart tanít, élete a sport és 7 kilométer alatt bele sem kezd a futásba. Elmondta, hogy a sportot és kedvencét, a futást egy magánéleti válság hatására szerette meg, és egy idő után rájött, hogy már nem csak „terápiás” céllal szaladgál, hanem a mozgásért magáért. Elmesélte, hogy idén ultrát akart futni a tavalyi maraton után. Az ultra a 42 km-en felüli távot jelenti, kéremszépen. És ekkor jött az ötlet, hogy akkor már segíthetne is valakin, valakiken. Imádja a gyerekeket – tanárként a tananyagon kívül szívvel lélekkel próbálja átadni a helyeset és a jót a gyerkőcöknek. Saját emlékeiből táplálkozik, példaképének a gimnáziumi magyartanárát tartja, mind oktatásban, mind sportszeretetben. Különösen szívén viseli a beteg gyerekek sorsát, épp ezért néhányadmagával belevág a távba, és „árulni” fogja a kilométereit, így segítve az alapítványon.
Ha Ti is szeretnétek segíteni neki, hogy elérje a célját, akkor itt megtehetitek.
A sportot több területen is fel szeretné használni az életben, éppen aerobic oktatónak tanul, sőt már foglalkozásokat is tart. Tudni kell a fiatal hölgyről, aki a JaJa zenekar tagja is, hogy feltett szándéka a későbbiekben a szenvedélybetegeken a sporttal, a mozgással segíteni. Hitvallása, hogy ha mindenki csak egy pici jót tesz, akkor sokkal szebb világban élhetünk majd.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















