Végleges helyére költözött a Sürgősségi Betegellátó Osztály, amely a Markhot Ferenc Kórház elkészült új épületében, a technológiai tömb földszintjén kapott helyet.
Az „objektumot” a Knézich Károly utcai rámpás bejárat felől az összekötő folyosón át, illetve gyalogosan az Árva – köz felől a Belgyógyászati tömb és az új épület közötti lépcsőnél lévő bejáraton át közelítheted meg.
Az ellátás egyébként nem érkezési sorrendben történik, „Carter dokiék” a betegeket a panaszaik és tüneteik alapján sorolják be az állapotuknak megfelelő szintre. Az osztályon ugyanis a világszerte elfogadott sürgősségi osztályozási rendszer (triage) működik.
Korábban már írtunk az új fejlesztésekről, sőt videóban is megmutattuk.
Az új Sürgősségi Betegellátó Osztály nem kicsi, ezer négyzetméteren helyezkedik el. A gyalogosan érkező és a mentők által hozott betegeket regisztrálják, és betegségük alapján sorolják be az öt ellátási szintnek megfelelően. A hozzátartozók a számukra kialakított váróban tartózkodhatnak.
A betegek kettő, ágyakkal felszerelt elkülönítő helyiségben és kettő relax székekkel ellátott kórteremben várakozhatnak a vizsgálatokra. A súlyos fekvőbetegeket egy kilenc ágyas, jól felszerelt szubintenzív helyiségben látják el. Az új Sürgősségi Betegellátó osztály kialakítása lehetővé teszi, hogy a betegeket az ellátásuk egész időtartama alatt az egészségügyi szakszemélyzet figyelemmel tudja kísérni.
A kórház informatikusai hamarosan kifejlesztenek egy számítógépes programot, melynek segítségével a betegek és hozzátartozóik monitoron követhetik nyomon a várakozási idejüket.
Az 5 ellátási szintnek megfelelő színű kártyát kapnak, mely jelzi számukra, hogy milyen sürgősségi fokozatú a besorolásuk. A betegek tájékoztató tábláról informálódhatnak, hogy milyen színű kártya, milyen sürgősségi besorolást jelent.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















