Egerben mérték össze tudásukat szerdán az ország helyszínelői.
A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szervezésében az Egri Termál- és Strandfürdőben 19 csapat küzdött meg egymással.
A tizedik alkalommal megrendezett Országos Bűnügyi Technikai Verseny Vedres Mátyás Emlékversenyen a megye korábbi bűnügyeinek helyszíneit állították vissza.
A helyszínelőknek ágyon, zuhanytálcában talált „holttesteket” kellett vizsgálniuk, a zsűri nyomrögzítési, mintavételezési technikájukat és fegyverelemzési tudásukat is értékelte.
Egy speciális feladat részeként füstsátorban töltényhüvelyeket is össze kellett szedniük a versenyzőknek.
Hogy kik az ország legjobb helyszínelői, az ma derül ki.
Forrás: ATV
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















