Aki az elmúlt napokban részeg, vagy bódult lett volna, esetleg se Internet se tévé, se rádió nem volt a közelében annak is ideje felébrednie a világpolitika és a fikció végérvényesen összeházasodott.
Donald Trump úgy lett az USA elnöke, hogy értelmiségi körben még csak a nevét is ciki volt kimondani. Gonosz, nő és idegengyűlölő gazdag hülye. Kb ezt mondta róla mindenki és láss világ csodát ez az okos emberek által alkalmatlannak nevezett férfi a világ szuperhatalmának vezetője lett. Mert ő nem kesztyűs kézzel fogta a nemi szerveket, hanem ott annak és akkor verte ki akinek éppen kellett. Nem lányregény és nem is mesekönyv Trump élete, de sikeres. Nem biztos, hogy kívülről logikusnak látszott a sok balhéja és beszólogatásai, de ahhoz éppen elég volt, hogy Hillary Clinton csúfos és a közvélemény-kutatók bakijának köszönhetően megalázó vereséget szenvedjen.

Donald Trump republikánus párti és Hillary Clinton demokrata párti elnökjelöltet ábrázoló fotók mellett fényképezkednek résztvevõk az amerikai elnökválasztás napján tartott eredményváró rendezvényen a budapesti Corinthia Hotelben 2016. november 8-án. MTI Fotó: Mohai Balázs
Hónapokon keresztül azt sulykolták, hogy Trump csak veszíthet, mert az amerikai és a világelit is ezt tartotta jó megoldásnak. Csak azt az egy dolgot felejtették el, hogy a nem elitistáknak is van szavazati joguk. A düh, az elit elleni lázadás és az egyéniség sikere Trump diadala az egyik legbonyolultabb választási rendszerben, ahol nem az nyer aki országosan a legtöbb szavazatot kapja.
Az amerikai választók nem közvetlenül, hanem államonként és elektorokon keresztül választanak elnököt. Amelyik jelölt több elektori voksot tud begyűjteni, az lesz az elnök. Mivel a tagállamok népességük függvényében kapnak elektori helyeket, elméletben akár a választói szavazatok 30 százalékával is elnök lehet egy jelölt, ha épp a legnagyobb államokat sikerül megnyernie.
Azok az emberek támogatták főleg Trumpot, akik elégedetlenek az életükkel és elegük van abból a közegből, amit washingtoni politizálásnak neveztek. Másrészt a magát elitistának tartó Hillary, se a melósokat, se kellő számban a feketéket, de még a fiatalokat sem tudta megszólítani. Szóval vége van egy rendszernek és ha a fiatalokat néhány éven belül nem tudják, vagy nem akarják komolyan megszólítani, akkor a demokrácia felfogásban és a demokratikus jogrendszerben komoly gondok adódhatnak majd. A Snapchat és az Instagram nemzedéke, már nem kér a prospektusokból, nem kér azokból az emberekből akik meg akarják mondani a tutit. Azok lesznek népszerűek és végül legyőzhetetlenek, akik nem mondják, hanem csinálják feladatukat az élet bármely csatatér államán. Üzlet, magánélet, média, bármi lehet a terület, csak olyan dolog történjen, ami sok embernek tetszik.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















