Az egri Markhot Ferenc Kórházban nagyon különleges időszak van most, hiszen az elmúlt egy hét alatt négy ikerpár látta meg a napvilágot a kórház falain belül. Szonjával és újszülött iker fiaival találkoztunk, akik szerda este születtek.
Tamás és Levente szerda este 21:55-kor és 22:05 perckor jött világra, akik, -mint a fotón is látni, hatalmas hajjal születtek. A boldog anyukától, Szonjától megtudtuk, hogy a természetes szülésnél a párja is bent volt, és körülbelül négy órát vajúdott az újdonsült anyuka.
– Amikor megtudtam, hogy ikreket várok, szinte sokkot kaptam, fal fehér lettem – mondta mosolyogva. Hozzátette, hogy a párja, Tamás családjában már van egy iker pár. – Ők az első gyermekeim, és számítottunk arra, hogy fiúk lesznek, és így, hogy hirtelen négyen lettünk, egy házat is vennünk kellett, ahol rendesen elférünk. Szerencsére a piciknek és nekem sincs semmi bajom. A fiúk nagyon ragaszkodnak egymáshoz, folyton egymás felé fordulnak, keresik egymás közelségét – mesélte. Mint Szonja elmondta, egyelőre nem terveznek több babát.
Kristály Tímea szülésznőtől elárulta, hogy nagyon különleges ez az időszak, hiszen mostanában 5 ikerpár is született az egri kórházban. Itt meg kell említeni az is, hogy az egri kórházban már hármas ikrek nem születhetnek. Mint kiderült, a 2015-ös évben 13 ikerszülés volt a Markhot Ferenc Kórházban, amihez képest elég jó arány, hogy egy hét alatt 4 ikerpár született. Csak a szerdai, azaz november 9-i napon három ikerpár jött a világra, előtte november 7-én egy, azt megelőzően pedig 2 hete születtek itt ikerbabák. Mint megtudtuk, az egyik kórteremben éppen iker anyukák fekszenek, akik egy hétvégén szülték meg babáikat.
Mint Tímea elmondta, az ikerszülésnél nagyobb esély van császármetszésre, valamint nagyobb százalékban fordul elő koraszülés.
Szegedi Erzsébettől, a Markhot Ferenc Kórház sajtóreferensétől megtudtuk, hogy novermber 9-én, ezen a kivételes szerdai napon három ikerpár, két kislány és négy kisfiú látta meg a napvilágot. Lenke, Patrícia, Tamás, Zsolt, Levente és Gábor, valamint az anyukák egészségesek, várhatóan mielőbb hazamehetnek.
Az őszi hónapokban több iker baba is született az egri szülészeten, október 21-én két kisfiú, november 7-én két kislányt segítettek világra a Markhot Ferenc Kórház szakemberei. Az elmúlt évtizedekben viszont nem volt még példa arra, hogy egy napon három ikerpár is szülessen. Évente egyébként 1450-1500 kisbaba születik az egri kórházban, átlagosan naponta 5-6.
A Baba-Barát Kórház címet viselő Markhot Ferenc Kórházban folyamatosan javulnak a feltételek a Szülészeti-Nőgyógyászati osztályon, figyelembe veszik az anyukák igényeit a szülés folyamatában, a babák az anyukák mellett maradhatnak és az anyatejes táplálás fontosságára szakemberek hívják fel a figyelmet és segítik a kismamákat. Emelt szintű szobát is igénybe vehetnek a szülő nők, hamarosan bővül ezen szobák száma is. Több civil szervezet támogatja az osztályt, legutóbb speciális babaággyal lepték meg a szülészetet. Az úgynevezett babaöböl jó szolgálatot tesz a császármetszéses kismamáknál. Ebből az eszközből szeretne a kórház többet beszerezni a bama-mama együttlét komfortjának javítása érdekében.
Fotó: Nemes Róbert
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!


















