Lőrincz György, egri borászt javasolta Nyitrai Zsolt „Heves megye Nagykövete” címre. Ennek kapcsán meglátogattuk és beszélgettünk vele arról, hogy hogyan fogadta a hírt.
Itt megnézhetitek a Lőrincz Györggyel készült interjúnkat!
Lőrincz György a St. Andrea szőlőbirtok igazgatója és borásza, mától pedig a „Heves megye Nagykövete” cím várományosa. Elmondása szerint a hír hallatán nem találta a szavakat, megtisztelő és súlyos megbízatásnak gondolja ezt a feladatot. – Nem gondoltam volna, hogy az a munka, amit én folytatok, az egy ilyen címre is méltóvá tehet. Meglátjuk, hogyha ezt a feladatot adta a jó Isten, akkor igyekszem ennek is eleget tenni – mondta. Azt mesélte nekünk, hogy képviseli a borvidéket mindenütt, szereti a megyét, és segíteni szeretné a megye életét ott, ahol lehet.
Gratulálunk, és sok sikert kívánunk neki!
Névjegy:
Dr. Lőrincz György a St.Andrea szőlőbirtok birtokigazgatója és borásza.
1991-ben szerzett diplomát a Kertészeti és Élelmiszer-ipari Egyetemen, 1998-ban ugyanott doktorált. 2011-2014 között a Szent Atanáz Hittudományi Főiskola hallgatója.
1985-1992 között OB-I osztályú vízilabdázó, 1994-ig az Egri Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet borásza, 1995-2002 között az EGERVIN technológiai vezetője, ezt követően a St. Andrea Szőlőbirtok vezetője, borásza, társtulajdonosa.
2006-ban Az év kedvelt borásza, 2007-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki, 2008-ban a Borászok borásza, 2009-ben az Év Bortermelője, 2013-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!


















