Péntek reggel havazásra és fehér hótakaróra ébredtünk, de ne aggódjatok, mert az utak tisztaságát a Városgondozás már hajnali fél 3-tól karban tartja. Megkérdeztük Jakab Zoltán ügyvezető igazgatót, melyek az elsődlegesen tisztított utak.
Jakab Zoltán, a Városgondozás ügyvezető igazgatója elmondta, hogy Egerben hajnal óta járják a hókotró autók az utcákat. – Fél 3-tól, amikor elindult az intenzív havazás, akkor mentek ki a tolólapokkal a gépek. Konkrétabban ez érinti a Szalapart utat, Iskola utat, Vincellériskola utat, Klapka György utcát, a négysávos utat, valamint amerre buszok járnak, főként a gyakori buszok a 10-11-12-es útvonalat tartozik bele, hogy a tömegközlekedés ne álljon meg.
4 nagy teljesítményű gépünk, és 4 kisebb eszköz van beállítva ügyeleti rendszerbe, tolólappal, hóekével és szórófelépítménnyel, és ezeken kívül 4 kisebb eszközünk van beállítva. Egerben a mentők, tűzoltók és a rendőrség vonulási útvonala illetve a tömegközlekedés útvonala a kiemeltek hó és síkosságmentesítés szempontjából, és utána a forgalom szempontjából különböző kategóriába vannak beállítva az utak. Attól féltünk, hogy ónos eső lesz, így felszórtuk azokat az utakat, amik nagyobb forgalmúbbak, meredekebbek – mondta.
Zoltán kihangsúlyozta, hogy a sok, esetlegesen szabálytalanul parkoló autó megnehezíti a munkát. Valamint azt, hogy nem szabad elvárni azt, ha megy egy tolólapos autó, hogy utána fekete lesz az út.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















