Pénteken felborult a közlekedés Eger és környékén. Kovács Nikoletta, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense összegezte a mai nap történéseit.
Súlyos hóhelyzet alakította a mai napot Egerben. Az egyik legveszélyesebb útszakasz a Kőporos út, ahol már reggel is rendőri irányításra volt szükség, ez pedig a nap előrehaladtával csak fokozódott. Azt ajánljuk, aki megteheti, összkerékhajtású autóval közelítse meg az említett részt.
Már a hajnali órákban jelentkeztek a balesetek, torlódások. Andornaktálya és Mezőkövesd között hajnal 5 után két teherautó akadt el a havas, jeges úton. A járművek műszaki mentése, illetve az útszakasz karbantartása miatt a rendőrök teljes szélességében lezárták az érintett utat. A rendőrök gyors munkájának köszönhetően a korlátozás 7 órára megszűnt.
Teljes volt a káosz az Eger és Eger környéki utakon is. Délelőtt az Árpád úton és a Bervai úton kamionok fordultak keresztbe. Kerecsend felé szintén két elakadt kamionról érkeztek információk, illetve Ostoros felé, a Kőporoson is rendőri forgalomirányítás mellett haladt a forgalom. Több felé elakadt buszokat lehetett látni, valamint a Tetemvár és Mekcsey utak még mindig nehezen járhatók. Dél körül pedig két autó csúszott össze a Bazilikánál, aminek következtében a forgalmat rendőrök irányították.
Ami Eger környékét illeti, Kerecsend és Kápolna között a reggeli órákban személyi sérüléssel járó baleset történt. Az Országos Mentőszolgálat a baleset helyszínére mentőtiszti kocsit, esetkocsit valamint mentőgépkocsit is riasztott. A helyszínről a mentők egy fejsérültet szállítottak az egri Markhot Ferenc Kórház Baleseti Ambulanciájára, tudtuk meg Deutsch Ákos vezető mentőtiszttől.
A havazás miatt a 25-ös főúton Eger és Kerecsend között 7,5 tonnás súlykorlátozást vezettek be, valamint Maklár felé terelik a tehergépjárműveket.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















