Lépjen kapcsolatba velünk

Jéghegyek – Életveszélyes a leszállás a plázánál lévő buszmegállóban

16128831 10207922225843465 818461674 n

Jéghegyek – Életveszélyes a leszállás a plázánál lévő buszmegállóban

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Egerben a  hóhelyzet, pontosabban a jéghelyzet sok bosszúságot okoz, a buszmegállók környéke és a mellékutcák  most a két legkritikusabb pont.

Sajnos a néhány nappal ezelőtt leesett hó eltakarításának hiánya sok helyen problémákat okoz. Az autósok, a tömegközlekedési járművek és a gyalogosoknak egyaránt szívnak rendesen. Szerencsére hétfő délelőtt helyi járatú buszmegállókban járva azt tapasztaltuk, hogy a belvárosban fokozatosan javul a helyzet, közmunkások dolgoznak a síkosságmentesítésen. A parkoló helyek letakarításában is van némi adósság a mellékutakról nem is szólva. Nagyon sok a dühös egri, aki joggal elégedetlen a hóeltakarítás tempójával, minőségével.

16121813_1399114293452199_1246696547_o

A színháznál már tiszta a megálló

Az egyik legtöbb bosszúságot a buszmegállóknál kialakult jéghegyek leküzdése okozza a tömegközlekedőknek. Itt tapasztalható némi javulás, de rengeteg megállóban tipegve is csak alig lehet leszállni a járatról. Gábor, aki épp buszra várakozott, mérgelődött éppen, hogy alig találkozott közmunkásokkal. – Életveszélyes a leszállás, itt, ebben a megállóban a plázánál láttam, hogy az idősek és fiatalok is megküzdenek a buszra szállással. – mondta.

16106637_1399114330118862_1833978654_o

A Törvényház úti megállóban még Gábornak vigyáznia kell

Telefonon elértük Jakab Zoltánt, a Városgondozás ügyvezető igazgatóját. – Haladnak folyamatosan a kollégák, most még alvállalkozót is igénybe vettünk, aki egy külön kisgéppel segít. Kézi erővel és kis teljesítményű Bobcat-tel dolgozunk, megyünk sorba, először a nagy forgalmúakat, utána pedig a kisebb forgalmúakat takarítjuk – mesélte. Mint fogalmazott: közmunkások sajnos kevesen vannak, mindösszesen 15 fő. Sót és salakot kevernek össze, így próbálják megakadályozni az utak és a járdák síkosságát. Az egyik legfontosabb kérdés persze az volt, hogy mikor áll helyre a rend a megállókban. – Azt gondolom, hogy a ma és a holnapi napon végezni fogunk, de ma mindenképpen nagy lépést teszünk előre, a legforgalmasabbak ma szinte kivétel nélkül meg kell hogy legyenek, mert megy a túlóra ma is – mondta Jakab Zoltán.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL