Lépjen kapcsolatba velünk

Nincs hová elhányni a havat az egri parkolókból

IMG 20170116

Nincs hová elhányni a havat az egri parkolókból

Ez a cikk több, mint 9 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A havazás miatt még mindig problémás a parkolás és a tömegközlekedés Egerben. Az autóknak nincs helyük hová állni, a Hajdúhegy tetejére pedig még nem jár a helyi járat. Dr. Turcsányi Dánielt az EVAT Zrt. vezérigazgatóját és Jakab Zoltánt a Városgondozás ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Olvasóink panaszolták, hogy városszerte nehézkes, szinte lehetetlen büntetés nélkül megúszni a parkolást, hiszen a parkolók nagy részében most a hó foglalja el az összes helyet. Így az egri lakosok kénytelenek a parkolón kívül megállni, viszont így szabályt szegnek, aminek a következménye egy zsíros büntetőcédula. Ezzel kapcsolatban Dr. Turcsányi Dánielt, az EVAT Zrt. vezérigazgatóját kérdeztük.

parkoló

Turcsányi Dániel elmondta, hogy ebben az időszakban, amikor nincs eltakarítva a parkoló inkább a parkolóházat használják az emberek. De kiemelte, hogy az EVAT abban az esetben büntet, ha a fizető parkolóban nem vált a sofőr jegyet, a Városgondozás pedig akkor szab büntető díjat, ha nem megfelelő helyen parkol az illető.

16107910_1288736487852582_2080773642_o

Jakab Zoltán, a Városgondozás ügyvezető igazgatója a legfontosabb momentumként a helyhiányt említette meg. – Ha egy-két gépjármű a parkolóban áll, akkor géppel nagyon nehéz takarítani. Ahogy a közutak, úgy a parkolók esetében is vannak prioritások, előbb a nagy forgalmú parkolókkal kezdjük a takarítást. Ma hajnalban elkezdtük a takarítást, holnap hajnalban is megpróbáljuk majd, de az a taktika, hogy 3-4 helyet feláldozunk, és oda túrják a havat, hiszen nincs máshol hely. A parkolókat leginkább kézi erővel tudjuk takarítani. Viszont ma már alvállalkozó segítségét is igénybe vettük – jelentette ki. Kiemelte, hogy ebben az időben, amikor -2, -5 fok van kint, a só nem érvényesíti hatását, ilyenkor csupán érdesíteni lehet.

Ami pedig a helyi járat közlekedést illeti, olvasóink azt is jelezték, hogy a Hajdúhegyen a 7-es busz nem közlekedik az eredeti útvonalán. Jakab Zoltán ezzel kapcsolatban elmondta, hogy folyamatosan próbálják a kisebb, meredekebb utakat csináli, valamint az esti fagyok előtt alászórják a tömegközlekedési járművek, mentők, tűzoltók vonulási útvonalát.

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL