Lépjen kapcsolatba velünk

Reggel óta folyamatosan sózzák az egri utakat

U6I3594

Reggel óta folyamatosan sózzák az egri utakat

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az ónos eső és a havazás miatt már reggel elindultak Egerben a sószórók. A 4 nagy teljesítményű gép éjjel-nappal ügyeletben van. 

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint keddre megérkezik a csapadék, ráadásul Heves megyében a havazás mellett ónos eső is boldogítja majd a közlekedőket. Jakab Zoltán, a Városgondozás ügyvezető igazgatója elmondta, hogy az ügyeleti rendszer ugyanúgy életben van, mint korábban. – Az ügyeletvezető, a 4 gépjármű és a 4 gépjárművezető folyamatosan ügyeletben van éjjel-nappal – mesélte. Ahogyan fogalmazott, az előrejelzés ónos esőt prognosztizál estére, így elkezdték alászórni tiszta sóval a meredekebb utakat, a mentők, a tűzoltók, a rendőrség és a tömegközlekedés útvonalait. – Mínusz 7 fokig fejti ki hatását a só, ha ennél hidegebbre fordul az idő a sózás akkor már nem jelent megoldást – tette hozzá Jakab Zoltán.

_U6I3594-2

Nagy mennyiségű hó nem várható, viszont ónos eső igen, ezért megkezdődött az alászórás. Fotó: EH archívum

Mint mondta, egyelőre önkéntesek munkájára nincs szükség, mert nem várható nagy mennyiségű csapadék, ha a helyzet megkívánja, akkor azonnal nyilvánosságra hozzák hol lehet önkéntesnek jelentkezni.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL