Lépjen kapcsolatba velünk

Így bontott kordont Nyitrai Zsolt 10 éve a parlament előtt

Kordon2

Így bontott kordont Nyitrai Zsolt 10 éve a parlament előtt

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Ma éppen tíz éve annak, hogy az akkor ellenzékben lévő Fidesz parlamenti frakciója elbontotta az akkori szocialista kormány által emelt kordont a parlament elől. Nyitrai Zsolt Kubatov Gáborral szerelt.

A tíz évvel ezelőtti frakcióülést negyed tizenegykor megszakítva az összes fideszes képviselő levonult a parlament előtti Kossuth térre, hogy a szerintük a gyülekezési szabadságot korlátozó kordonokat lebontsák. Az akkori „kormánypárti” rendőrök megpróbálták megakadályozni az akciót, ám egyikük erőtlen felszólítására, miszerint nem nyúlhatnak a kordonhoz, nem reagált senki. Ezután Orbán Viktor vezetésével az akkor ellenzéki fideszes képviselők szétcsavarozták és elhordták a kordont a Kossuth térről.

kordon1

Nyitrai Zsolt és Kubatov Gábor kulcspozícióban kordonbontás idején. Fotó: archív

A bontás után Orbán azt mondta, hogy konspiráltak az akció kitervelésénél, csak néhány ember tudott az ötletről. Ha bármi jogi problémával kell számolniuk a bontás miatt, lemondanak mentelmi jogukról.

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL