Lépjen kapcsolatba velünk

Hipsterek figyelem! Közeledik a romborozó túra és a street-food hétvége

Szem

Hipsterek figyelem! Közeledik a romborozó túra és a street-food hétvége

Ez a cikk több, mint 9 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Február 23-án volt a Vigyázz, kvíz, Hungarikum! vetélkedő döntője, amelyen az elődöntőkből továbbjutó hat Heves megyei csapat vett részt. A megyeházán tartott rendezvényen a csapatoknak elméleti ismereteikről és kreatív marketingkoncepciójukról kellett meggyőzniük a zsűrit.

A zsűriben foglalt helyet Csathóné Sebők Erika, a Heves Megyei Értéktár Bizottság tagja, Klausmann Viktor médiaszakember, műsorvezető, valamint Varga Ottó, az EVAT Zrt. kulturális, turisztikai és marketing divízióvezetője.

LM_5710

Fotó: Lénárt Márton

Szintén a zsűri tagjaként, Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke úgy fogalmazott köszöntőjében: Heves megye kivételesen gazdag természeti kincsekben, ami Magyarországon érték, az nálunk adottság. Büszkék vagyunk festői szépségű tájainkra, városainkra, gyógyvizeinkre, megannyi természeti értékünkre, s két borvidékünkre. A Heves Megyei Értéktár Bizottság eddig 36 értéket jegyez, de sokat kell még dolgozni azon, hogy ez a szám sokszorosára növekedjen, s ezzel megközelítse valódi értékeink mennyiségét. Hozzátette: az már az elődöntőkben kiderült, hogy a ma versengő csapatok valóban jól ismerik megyei értékeinket, és bízik abban, hogy az értékek népszerűsítésére kidolgozott ötleteik is kellően kreatívak és megvalósíthatóak lesznek.

LM_5819

Fotó: Lénárt Márton

A köszöntők után kezdetét vette a döntő, mely két részből állt. A négyfős csapatok első feladatként egy 35 kérdésből álló kvízt töltöttek ki, majd bemutatták a zsűrinek az általuk választott Heves megyei érték népszerűsítését célzó marketingkoncepciót. A prezentációk interaktív módon zajlottak, hiszen a zsűri nemcsak a csapatok előadását, felkészültségét, a terv kreativitását pontozta, hanem kérdéseket is intézett a versenyzők felé, s szakmai véleményt fogalmazott meg. A fiatalok kezdeti izgalmát hamar feloldotta a jó hangulatú diskurzus.

LM_5659

Fotó: Lénárt Márton

Az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola csapata a Szépasszony-völgy népszerűsítését tűzte ki célul. Kampánytervükben a 20-40 éves hipstereket jelölték meg célcsoportként, koncepciójukat látványos arculati elemekkel illusztrált prezentációjukban részleteztek. Programelemeik közt szerepel egy romborozó túra a romkocsma-túrák mintájára, egy street-food hétvége rendezése a völgyben, valamint egy évente ismétlődő kisfesztivál-alkotótábor.

Az Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium marketingkoncepciója a Hatvani Aranyfácán sűrített paradicsom népszerűsítésére épült. Célközönségként a magyar háziasszonyokat, édesanyákat jelölték meg, kampányuk céljául pedig a brandépítés fejlesztését.

LM_5661

Fotó: Lénárt Márton

Az egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium koncepciója az 1552 lépés a bor és a gasztronómia jegyében címet kapta, melyben megyénk borainak, valamint tradicionális ételeinek népszerűsítését tűzték zászlajukra egy egynapos egri gasztrotúra keretében.

Az egri Dobó István Gimnázium csapata Egri bor, mindenkor! jeligével készítette el innovatív informatikai megoldásokkal tarkított kampánytervét, melyben a megyeszékhelyre látogató turisták számának növelését, az Egri Bikavér és Eger nevének összekapcsolását, valamint Eger turisztikai értékeinek megismertetését jelölték meg fő célként.

LM_5678

Fotó: Lénárt Márton

A füzesabonyi Remenyik Zsigmond Gimnázium és Szakgimnázium tanulói a Böjti ételek fesztiválja nevet viselő nemzeti értékünk népszerűsítésére építették koncepciójukat, melyet többek között új arculati elemekkel is gazdagítottak. Az andornaktályai rendezvény magába foglalja az egyházi kultúrát, valamint a gasztronómiát is.

A Hevesről érkező Hevesi József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Körzeti Tagiskola tanulói, marketingkoncepciójuk elkészítésekor a Tisza-tó népszerűsítését célozták meg. A tó élővilágának bemutatásával kapcsolatos rajzverseny hirdetése, valamint Tisza-tavi élmények néven egy Facebook-oldal létrehozása is szerepelt a tervek között.

LM_5707

Fotó: Lénárt Márton

A zsűri döntése alapján a versenyt az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola tanulói nyerték, akiknek marketingkoncepcióját 400 ezer Forint értékben valósítja meg a Heves Megyei Értéktár Bizottság.

LM_5801

Fotó: Lénárt Márton

Második helyezést ért el a Dobó István Gimnázium csapata, a harmadik helyen pedig a Hevesi József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Körzeti Tagiskolája végzett. A szervezők jóvoltából minden csapat értékes tárgynyereménnyel is gazdagodott.

Fotó: fashionlady.hu

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kiemelt kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL