A Szent István városrészben a 2014-ben avatták fel a haranglábat. Azóta, eköré szerveződik a közösségi élet. Már harmadik alkalommal, augusztus 20-ához közeli időpontban szervezik meg a Csákóiak napját, ami alkalmat ad az 1500-2000 városrészben élőnek a találkozásra, kikapcsolódásra és arra, hogy igazi közösséggé kovácsolódjanak.
Szombaton ismét lehetőség nyílt erre, a nap főzőversennyel indult. Nem volt kikötés ki mit főzzön csak annyi, hogy az bográcsban készüljön. Többek között rotyogott a főzőalkalmatosságokban a halászlé, gulyás, zöldséges ragu, slambuc is, ami mind el is fogyott. Volt, aki egész családjával, baráti társasággal érkezett, hogy elkészítse ezeket a finomságokat.
Az estebéd után a nap borkóstolással, tombola húzással , élőzenével folytatódott. Mindeközben a gyerekek játszóházazhattak, íjászkodtak.
Kovács Cs. Tamás a városrész önkormányzati képviselője is ott volt az eseményen. Azt mondta – fontos, hogy legyenek ilyen közösségi rendezvények, melyek összekovácsolják az ott élőket. Idén még két rendezvényt szerveznek a haranglábhoz.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!



















