Az 56-os Szövetség Heves Megyei Szervezetének elnökségi tagját március 15-e alkalmából a „Magyar Ezüst Érdemkereszt” kitüntetés „Polgári Tagozatát” vehette át köztársasági elnöktől.
A nyugalmazott jogtanácsosnak Habis lászló polgármester személyesen gratulált. Elmondta: Csank István a tavaly Október 23-i városi díszünnepségen megható ünnepi beszédet mondott, akit akkor – közelgő 90. születésnapja alkalmából – személyesen köszöntte az ünneplő egri közönség előtt. A megérdemelt, megszolgált állami kitüntetés átvétele és a szép ünneplés után örömteli hétköznapokat, jó egészséget kíván neki, aki sokak példaképe lehet e hazában és kis városunkban is.
A díszes oklevélben szereplő méltatásban az áll, hogy dr. Csank István a magas rangú elismerést „az 1956-os forradalom és szabadságharc idején a személyét ért meghurcoltatás ellenére tanúsított bátor helytállása, valamint a forradalom eszmeiségét éltető tevékenysége elismeréseként” kapta.
Az Eger Hírek is szívből gratulál
Tavalyi 56-oos videóösszeállításunkban Csank István ünnepi beszéde is szerepel, nézd meg:
http://www.egerhirek.hu/56-ra-emlekezett-eger/
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















